Otsi logiraamatust:

Toetab Blogger.

Minust

Minust
Tere, mina olen Aveli. Siin väikeses blogipesas saate näha minu loomingulisi katsetusi õmblemise vallas :)

Hakka lugejaks:

Follow this blog with blogger!

Järgi logiraamatut:Follow on Bloglovin

Follow Me on Pinterest

Võtan osa...

Spring Race Challenge

Märksõnad

õmblemine ( 68 ) tee ise ( 50 ) pluus ( 33 ) kingitused ( 26 ) inspiratsioon ( 23 ) sport ( 22 ) ilu ( 19 ) aksessuaarid ( 17 ) filosofeerimine ( 17 ) lõiked ( 17 ) meestele ( 17 ) dressid ( 16 ) kleit ( 16 ) seelik ( 12 ) ehted ( 11 ) pildistamine ( 10 ) ümbertegemine ( 10 ) esinemisriided ( 9 ) kangad ( 9 ) püksid ( 9 ) juuksed ( 8 ) kosmeetika ( 8 ) retuusid ( 8 ) T-särk ( 7 ) jõulud ( 7 ) pinterest ( 7 ) suvi ( 7 ) toit ( 7 ) õppimine ( 7 ) kaelakee ( 6 ) kangapoed ( 6 ) blogi ( 5 ) korsett ( 5 ) kott ( 5 ) küüned ( 5 ) küünelakk ( 5 ) õmblusmasin ( 5 ) kudumine ( 4 ) overlok ( 4 ) Kandes omaloomingut ( 3 ) Sedamoodi ( 3 ) Vahvate asjade logiraamat ( 3 ) kujundus ( 3 ) käekett ( 3 ) pesu ( 3 ) pits ( 3 ) sisustus ( 3 ) teksa ( 3 ) Spring race challenge ( 2 ) ebaõnnestumine ( 2 ) isetegija ( 2 ) kangavärv ( 2 ) kikilips ( 2 ) kreem ( 2 ) käevõru ( 2 ) lastele ( 2 ) lips ( 2 ) lõpetamine ( 2 ) mustikad ( 2 ) mänguasjad ( 2 ) parandamine ( 2 ) raha ( 2 ) retsept ( 2 ) salv ( 2 ) sokid ( 2 ) teeme koos ( 2 ) teksased ( 2 ) ujumisriided ( 2 ) villased sokid ( 2 ) õpetus ( 2 ) Andorra ( 1 ) auhind ( 1 ) autosse ( 1 ) bikiinid ( 1 ) denim24.ee ( 1 ) huulepalsam ( 1 ) in English ( 1 ) jakk ( 1 ) juuksehooldus ( 1 ) juuksemask ( 1 ) kompott ( 1 ) krae ( 1 ) käsitsi ( 1 ) lappimine ( 1 ) lihavõtted ( 1 ) muffinid ( 1 ) mäng ( 1 ) pleegitamine ( 1 ) raamatud ( 1 ) rahvarõivad ( 1 ) reis ( 1 ) reklaampostitus ( 1 ) remont ( 1 ) salat ( 1 ) sein ( 1 ) sõrmus ( 1 ) triiksärk ( 1 ) trikoo ( 1 ) vest ( 1 ) voltimine ( 1 ) ümbrik ( 1 )
11 august 2015

Marilyn Monroe napid ujumispüksid

Siin koolilõpetamisetralli lõpus õmblesin omale ühel õhtul suhteliselt kiiruga ühed lühikesed kõrge pihaga retuusid. Tegelikult polnudki mul suurt plaani just selliseid õmmelda, aga kõik jõuab tagasi selleni, et olen ikka pidevalt himustavalt kiiganud Abakhanis kaalulükra korvide poole. Nimelt ei suuda mulle pähe mahtuda kui palju ägedaid lükraid maailmas olemas on - algatuseks kõik need võrratud mustrid (näiteks Funkifabricsil siin), siis kõiksugu eriomadustega niiskustjuhtivad spordikangad ja no... thats about it tegelikult, aga milleni ma jõuda tahan on see, et kui väljamaa kangapoed näivad pakkuvat kangaid, millest sisuliselt on võimalik õmmelda spordirõivaid, mis oma omadustelt ja kvaliteedilt vastavad rõivastele, mida praegu spordipoodides pakutakse, siis Eestis on saada vaid seesuguseid lükraid, millest neid esimesi üheksakümnendatel poodidesse jõudnud läikivaid liibukaid teha saab (ja tegelikult on sellised vaid veel need lükra nimetuse all olevad kallimat ja kvaliteetsemat sorti kangad, odavamaid ja lirumaid on ka, kuid need on midagi sutsu läbipaistva ja ülemäära veniva T-särgi materjali laadset, lisaks on pea eranditult vähegi rõivaks õmblemist kannatava paksuse, tekstuuri ja venivusastmega lükrakangad ühevärvilised), hingehinda võetakse aga sellegipoolest - meetriga ostmisest ei maksa mõeldagi, sest halloo, ma ei maksnud isegi oma lõpukleidi kanga eest 28 eurot meetrist!

Igatahes, kuigi ma eriti vaimustuses meie poodide lükravalikust ei ole, tunnen siiski alati kiustaust need korvid läbi sorida, sest äkki-äkki-äkki juhtub ime ja sinna on midagi asjalikku ja ilusat sattunud. Selles mõttes ei saa ma kurta, et mitte kunagi mitte midagi saada ei oleks, sest ausõna, olen leidnud oma kolmemeetrise jupi hea tekstuuriga musta lükrat (mis küll üheksakümnendate läikega, aga no kuskilt tuleb ju järeleandmisi teha ometigi...) ja ühe kena sametise pinnaga retuusilükra ja valge kanga spordipluusi jaoks ja no... üht-teist ühe käe sõrmedel ülesloendatavat kangajuppi veel, aga enamasti pean siiski pettuma. Kord aga juhtusin kirju lükra kastis märkama ägedat musta valgemummulist kangast. Tegelikult olen neid mummulisi kangaid seal varemgi imetlenud, aga eeldusel, et kangast saaks kunagi bikiinid, ei tahtnud ma kohe mitte, et tegemist oleks tumedate mummudega heledal pinnal, mis hirmkiiresti määrduma hakkaks ja teistsuguseid seal tavaliselt kunagi ei olnud. Nojah, ja siis ükskord oli must kangajupp, mille kohe ära ostsin, peas ähmane bikiinimõte, kuid mitte midagi selgepiirilist.

Mõni aeg hiljem sattusin uuesti poodi ja leidsin teise samasuguse jupi veel. Et kangast eelmisel korral jeeli-jeeli bikiinidejagu sain, aga mõtted mõlkusid erinevate lõigete vahel, mõtlesin, et haaran ka tolle teise tüki omale, no et on rohkem katsetamisruumi. No ja siis ühel pärastlõunal kangastusid mulle lühikesed mummulised kõrge pihaga püksid. Ei, mitte bikiinipüksid, mitte ujumispüksid, täitsa päris püksid, millega päriselt linnapeale minna, lihtsalt... lükrast ja hästi lühikesed... Ja nii ma nad siis suhteliselt hetkeemotsiooni ajel valmis vuristasingi, lõikeks ikka vana hea Burda retuusilõige, mille järgi ennegi mitu paari valmis teinud olen. Et kindla peale minek oleks, ei hakanud katteõmbluse proovimisega masina kannatust katsetama ja overlokitasin säärtesse kandid, mille siis siksakõmblusega maha teppisin, kummi õmblesin ülaserva külge ning siis keerasin ta koos kangaga tagasi ning siksakitasin jälle kinni. No ja sellised nad said:

Kui nüüd aus olla, siis olen neid vaid korra kodust väljas kandnud (või no kaks korda kui pildistamispäev ka sisse lugeda), sest esialgsed reaktsioonid pere poolt ehmatasid mind natuke ära - arvati neid nii jooksu- kui ujumispüksteks ja mina siis pidin seletama, et ei, hoopis loomaaias hakkan nendega käima (see juba vana nali, et iga suvise "rahva sekka mineku" riietuseseme õmblen omale loomaaias käimiseks :D ma vist isegi olen sellest siin millalgi rääkinud?). Seega, öelge nüüd mulle, kas tõesti ei sobi sellised püksid rahva sekka? (Siinkohal palun mitte avaldada arvamust valdkonnast "retuusid pole üldse püksid ja nendega kodust välja minna ei kõlba", sest minu jaoks on retuusid vägagi püksid, millega ma ennast väga hästi tundes nii koolis kui kontserdil käin, samuti ei ole minu jaoks probleem lasta maailmal näha oma sääri/kõhtu/käsivarsi, seega küsimus on kokkuvõttes ikka konkreetselt nende pükste mitte totaalselt ujumispükstelikus väljanägemises).

Ühesõnaga, mulle endale meeldivad, aga teiste kohta ma ei tea :)

Aveli

7 kommentaari :

 1. Pildi peal näevad küll kihvtid välja. Sa kannad nad minu meelest ilusti ära, selles suhtes, et päris paljudele kindlasti ei sobiks stiili poolest, aga mina sinus asemel julgeks küll õue nendega minna :)

  VastaKustuta
 2. Ma olen muidu sellest "Retuusid pole püksid" parteist, aga siinkohal teeksin erandi. Väga lahedad näevad välja ja nagu eelmine kommenteerija ütles, kannad sa need ka kenasti välja.

  VastaKustuta
 3. Minu arust ka väga vahvad püksid. Thumbs up!

  VastaKustuta
 4. Oh, aitäh, et julgustate (või no mu enda esialgset arvamust kindlustate), eks ma siis hakkan nüüd julgemalt tänavatel patseerima :)

  VastaKustuta
 5. Nii lahedad ja vahvad püksid!

  VastaKustuta
 6. Minu arust ka kenad :) Ma võtaksin uhkusega selliste pükstega neiu käevangu, et välja sööma minna :)

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...